HAZA SPORT Újból feketelőporfüst szaga szállt a levegőben

Újból feketelőporfüst szaga szállt a levegőben

1099

IMG_00752016 április 30.-án, szombaton, az idei 25. Komáromi napok rendezvénysorozaton belül, három ország, közel 150 versenyzőjének nevezésével került megrendezésre a már hagyományos Klapka kupa elöltöltős fegyverek nemzetközi versenyének 21.-ik évfolyama. Eme versenysorozat a legöregebbbek közé tartozik a Komáromi napokon belül.

Idén ismét köreinkben üdvözölhettük Klapka György tábornok leszármazottait, mégpedig Klapka Petrt és családját, akik egészen Prágából érkeztek erre a versenyre, melyen ketten a családból, maga Klapka úr, valamint kedves lánya Petra is a lővonalra állt, hogy bizonyítsa pontosságát.

Ragyogó napsütéses időben álltak a versenyzők a Royal sportlövő klub lőterén a lővonalhoz, hogy bizonyítsák felkészültségüket, pontosságukat. Magát a versenyt megtisztelte jelenlétével Ing. Stubendek László, Komárom város polgármestere, Ing. Fekete Tamás a Komáromi Városi Hivatal elöljárója, valamint Ing. Glič Konštantin a városi Sportbizottság elnöke is.

A szlovák, magyar illetve ír versenyzők rövid és hosszú fegyverek kategóriájában mérhették össze tudásukat a 25 illetve 50 m-re kihelyezett lőlapokra leadott 13 lövéssel, melyekből a legjobb tíz került kiértékelésre. A nap folyamán leadott csaknem 2000 lövés, több kg lőpor valamint ólom „elfogyasztása“ után kerültek ki az egyes versenyszámok, melyekből idén összesen tíz volt kiértékelve, győztesei.

A komáromi Royal sportlövő klub színeit több versenyző is képviselte, közülük Elek Péter az első helyet szerezte meg Cominazzo-kovaköves pisztoly kategóriában 93 köregységgel, míg Ing. Dubány Imre Kuchenreuter-csappantyús pisztoly kategóriában 94 köregységgel a harmadik lett.