HAZA SPORT A komáromi kosarasok megszakították a Nyitrabánya sikersorozatát

A komáromi kosarasok megszakították a Nyitrabánya sikersorozatát

1107

1391888_484957271603399_1756791185_nNagyon nehezen indult be a pontszerzés mindkét oldalon. Erről tanúskodik az is, hogy a 7. percben csupán 9:9 világított az eredményjelzőn. A hazai csapatot ezután kissé beindították  Šoška sikeres büntetői és lassan kezdtek elhúzni a vendégektől.  A nyitrabányai csapat azonban nem akarta „könnyen adni a bőrét“ és a második negyed harmadik percében vezetést is szerzett. A hazai csapat viszont gyorsan fordítani tudott 33:27-re. A csodásan védekező Siniša Bilič-nek is köszönhetően az eredmény nemsokára 37:29-re javult a komáromi csapat javára. A hazaiak tudták tartani, sőt növelni is az előnyt egészen a félidő végéig (45:35).

A harmadik negyedet lényegesen jobban kezdték a vendégek és a 8. percben már csupán 4 pontos volt a különbség. Ekkor a komáromi edző időt kért, azonban ebből is a vendégek jöttek ki jobban és hamarosan egyenlíteni is tudtak 55:55-re, sőt a negyed vége felé már vezettek is 55:58 arányban. Az utolsó negyed is jobban indult a Nyitrabánya csapatának és már kezdett úgy tünni, hogy ismét drámai végjáték vár a komáromi csapatra. A hatodik percben azonban bekövetkezett a várva-várt törés és a hazai fiúk ismét vezettek (72:69). Még a mérközés vége előtt Siniša Bilič szerzett pontokat és így állt be a 83:74-es végeredmény.