HAZA HÍR-MIX Plavec Péterék remekeltek a nagyváradi jeges vízi úszó-Európa-bajnokságon

Plavec Péterék remekeltek a nagyváradi jeges vízi úszó-Európa-bajnokságon

414

Összesen 27 ország 322 jegesúszója versenyzett az érmekért a romániai Nagyváradon február elsejei megnyitót követően, 2-4-én megrendezett jeges vízi úszó-Európa-bajnokságon. Plavec Péter, a dunaszerdahelyi Sportfanatic úszóklub Komáromi járásból származó bajnoka a vasárnap esti hazatérésük után portálunknak örömmel számolt be arról, hogy csapatuknak 7 érmet sikerült szereznie, ekképp a legsikeresebb szlovákiai úszóklubnak bizonyulva.

„A Sportfanatic úszóklubot ez alkalommal négyen képviseltük az EB-n, rajtam kívül Pék Dezső, Makai Zoltán és a csapatunkat már többször ideiglenes tagként erősített volt cseh úszó olimpikon, Rostislav Vítek. Csütörtökön értünk Nagyváradra, ahol a regisztráció és a szükséges orvosi kivizsgálások, illetve a megnyitó után fókuszáltunk a pénteken kezdődő, háromnapos bajnokságra. Ezen a megmérettetésen 27 európai ország 322 jeges vízi úszója, köztünk több volt olimpikon is, 50 és 1000 méter közti hosszúságú távokon versenyzett. Én Dezsővel és Rostislavval a hosszabb távokat választottam, Zoli pedig a rövidebbeket“ – mondta el Péter.

Végül Plavec Péter 1000 méteren bronz-, 500 méteren ezüstérmet, Pék Dezső 1000 méteren bronzérmet, a „beugró“, Rostislav Vítek pedig a legtöbb, azaz négy érmet szerzett: 1000 és 500 méteren aranyat, 250 méteren ezüstöt, 100 méteres hátúszásban pedig szintén aranyat. Sajnos, Makai Zoltán nyakába most nem akaszthattak érmet, de talán majd legközelebb…

Informátorunk az ottlétükkel kapcsolatos személyes tapasztalatait is megosztotta az olvasóinkkal: „Az évszakhoz képest aránylag enyhe időjárást fogtunk ki, s a két borongós nap után a harmadikon a Nap is kisütött. Végig 3,8-4 Celsius fok körüli vízben szeltük a métereket. Mivel verseny előtt semmi extrát nem vártunk, az odaérkezésünk után kellemesen meglepődtünk az olimpiai szabadtéri medencével és bemelegítő beltéri medencével is rendelkező, nagyon modern sportkomplexum láttán. Minden tekintetben elégedettek lehettünk a profi szervezéssel is, csak azok a hosszú várakozási időszakok ne lettek volna! Ugyanis volt olyan nap, amikor a reggel kezdődött viadal során először csak délben vagy délután úszhattunk, közben leginkább a majdani eredményünk miatti izgulással telt az idő“.

Azt is elárulta, hogy a hosszú távokon kívül az utolsó napon a 250 méteres rövid távon is indult, de azon nem szerzett érmet: „Annak ellenére, hogy sikerült személyes csúcsot úsznom, e távon a negyedik helyen végezve, lecsúsztam a dobogóról. Számomra most ez volt a legkeményebb táv, talán azért is, mert már elég fáradt voltam, és nagyon gyorsnak bizonyultak a vetélytársak“.

A Sportfanatic közös végeredményével ismét bizonyította, hogy országos viszonylatban is az egyik legjobb (ha nem a legjobb) úszóklubnak számít. „Szlovákiából (Rostislav Vítekkel együtt) 23 úszó és 7 kísérője utazott Nagyváradra, s a 14 hazahozott érem felét megszereztük, ami nagyon szép eredménynek számít. Ekképp mi lettünk a legsikeresebbek a hazai úszóklubok közül“ – hangzott az összesítése.

Végül arra is kíváncsi voltam, hogy az EB fáradalmainak kipihenése után legközelebb hol akarnak bizonyítani.

„Egy rövid pihenő után én az ausztriai Hallstatt tavában fogok versenyezni, a klubtársaim pedig szlovákiai megmérettetéseken indulnak. Aztán március 4-én utazunk az észtországi Tallinba, ahol majd a március 7-ig tartó világbajnokságon is igyekszünk érmeket begyűjteni. Az azt megelőző intenzív felkészülés után tehát jöhet az év legjelentősebb versenye, a csúcspont! Kérjük, szurkoljanak nekünk! – zárta tájékoztatását Plavec Péter.