Kezdőlap HÍR-MIX Íme a 25. Komáromi Napok műsora! (É-Komárom)

Íme a 25. Komáromi Napok műsora! (É-Komárom)

38
MEGOSZTÁS
logo-hu
április 22., péntek
11:00 Hídépítő verseny (Ipari Szakközépiskola)
17:00 Fedor Gabčan: Életképek a
verkekből c. szociofotó kiállításának megnyitója (Limes Galéria)
április 23., szombat
10:00 Senior jam; graffiti alkotása a nyugdíjasklub tagjainak közreműködésével (a Vág-Duna
parti árvízvédelmi betonfal)
13:00 VII. Nemzetközi Break Dance verseny (Tiszti Pavilon amfiteátruma )
április 24., vasárnap
11:30 Klapka György szobrának megkoszorúzása Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző
Egyesület 19. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata alkalmából (Klapka tér)
12:00 A város zászlójának ünnepélyes felvonása (Klapka tér)
16:30 Steve Taylor – Szabó István pánsíp művész koncertje (szt. András templom)
április 26., kedd
09:00 „Nec arte, nec marte”; Észak- és Dél – Komárom alapiskolás tanulóinak helytörténeti
vetélkedője (Duna Menti Múzeum)
09:00 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és
magyarországi szlovák diákok részére (Selye János Gimnázium)
10:45 „Életpor”; Író – olvasó találkozó Kiss Péntek Józseffel (Ipari Szakközépiskolai aulája)
17:00 Kiállítás megnyitó a Fotoklub – G /Graz –Ausztria/ tagjainak képeiből (a Duna Menti
Múzeum Fotógalériája – Zichy palota)
18:00 dr. Varga Tibor előadása: Nimród és a Szűz a magyar hagyományban (Borozó – Európa
udvar)
18:00 A Tánc Világnapja; a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola növendékeinek
gálaműsora (Városi Művelődési Központ)
19:00 „Hanka kávéház”; szomorú-víg komédia a Komáromi VMK mellett működő szlovák
színjátszó kör előadásában (Pavilon club – Tiszti pavilon)
április 27., szerda
09:00 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és
magyarországi szlovák diákok részére (Selye János Gimnázium)
09:00 Örkény István: Egyperces novellák; az Ipari Középiskola VISZTA előadása (Ipari
Szakközépiskola aulája)
09:00 Gyermekek nyilvános olvasása gyermekeknek Ľubomír Feldek és Fekete István
műveiből (Gyerekpark)
10:00 „Időutazás” kalandos kirándulás a város történelmi múltjában; verseny iskolás
csoportok részére (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
10:00 Mese a
gazdag kereskedőről és a
szegény legényről; zenés mesejáték a Teátrum
Társulás előadásában (Városi Művelődési Központ )
április 28., csütörtök
09:00 Ifjú életmentők városi és járási versenye valamint katonai, rendőrségi és tűzoltó
bemutatók (Holt-Vág part – Apáli )
10:00 „Nyelvújítók”; a KSzSz mellett működő „Felforgatók” színjátszó szakkör előadása
(Tiszti Pavilon amfiteátruma )
11:00 „Szakmám művészi oldala”; a komáromi középiskolák szakmai bemutatója (Tiszti
Pavilon amfiteátruma )
13:00 Alkotóműhelyek az alapiskolások és a nagyközönség számára (Tiszti Pavilon udvara)
14:00 Az alapiskolások fotó versenyének nyertes képeiből rendezett kiállítás megnyitója
(Művészeti Alapiskola)
16:00 a Borok és kézművesek utcájának ünnepélyes megnyitója; fellépnek: a Dunaj és a
Dunajíček néptánccsoprt, Kovács József és népi zenekara
16:30 „Szórakozzunk együtt!” a Városi Nyugdíjas Klub tagjainak vidám műsora (Tiszti
Pavilon amfiteátruma)
17:00 Egressy Béni emléktáblájának megkoszorúzása (Tó utca)
17:30 Megemlékezés Egressy Béni születésének 202. évfordulója alkalmából (a VMK előtt)
18:00 „Mester és diákja”; Kurucz Ottó és Angyal Gábor fotókiállításának ünnepélyes
megnyitója (Limes Galéria)
18:00 MTB – Maiden Tribute Band együttes koncertje (Klapka tér)
19:00 Spliff 477 együttes koncertje (Klapka tér)
20:00 Táncház a Hungarian Folkembassy zenekarral (Borozó – Európa udvar)
20:30 Komárom idei legjobb sportolóinak üdvözlése (Klapka tér)
21:00 Partytime Special – Dj’s Kovács & Boggie; belépő: 3 euro (West 2.0 club)
21:30 Charlie koncertje (Klapka tér)
április 29., péntek
09:00 „Mérföldkövek XX” – helytörténeti konferencia (Duna Menti Múzeum)
09:00 Scrable Open Tournament – középiskolások angol nyelvű szókirakó verseny
(Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola)
10:00 Alap- és zeneiskolás tanulók zenés-táncos programja (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
11:00 „Júlia, csendben légy… avagy, Rómeó és Júlia kicsit másképp” az Ipari Középiskola
„Pod vežou? színjátszó körének előadása
14:00 Hölgyek ingyenes sminkelése a
MARY KEY szakembereinek tanácsadásával (Anglia park)
15:00 „Az ének, zene és a tánc összeköt bennünket”; a Művészeti és Kulturális Ifjúsági
Fesztivál szórakoztató műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma )
17:00 Gasztronómiai show; a középkori és a 21. századi modern szakácsművészet viadala
(Tiszti Pavilon udvara)
17:00 Divided by Zero együttes koncertje (Klapka tér)
18:00 „Testvérvárosunk, Weissenfels múltja és jelene képekben”; kiállítás megnyitó
(Csemadok galéria)
18:00 „A rettegés éjszakája”; belépő: 2 euro (Tiszti pavilon – a volt LYUK étterem)
19:00 Giuseppe Verdi: La traviata – a Komáromi Kamarazenekar koncertszerű előadása;
vezényel: Medveczky Ádám Kossuth díjas érdemes művész; belépő: 5 euro (VMK
nagyterme)
19:30 A Memória társulat koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
19:30 Csík zenekar koncertje (Klapka tér)
22:00 História együttes koncertje (Klapka tér)
23:00 ZSEB együttes koncertje (Borok utcája)
április 30, szombat
09:00 II. KN-Bikers jótékonysági főzőverseny (Vág-híd mellett)
10:00 „Sétáljunk át a vastagbélen”; ismeretterjesztő nap a vastagbélrák megelőzéséről és
kezeléséről (Klapka tér – rossz idő esetén a VMK-ban))
10:00 Hölgyek ingyenes sminkelése a
MARY KEY szakembereinek tanácsadásával (Anglia park)
10:00 „Csináld magad!” – alapiskolás diákok ügyességi versenye (Tiszti pavilon udvara)
10:00 A KSZSZ iskola nyilvános alkotóműhelyei (Tiszti pavilon udvara)
11:30 „Szülővárosomnak” – óvodások és alapiskolások szórakoztató műsora (Tiszti Pavilon
amfiteátruma)
14:30 Akkordeon harmonika zenekar koncertje (Klapka tér)
14:30 A népművészet ünnepe (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
14:30 „A pozsonyi sétatéren” – Korpás Éva gyermeknek szóló koncertje
16:00 Néptánc gála:
16:00 „Egyszer volt…”; az Egyszer volt együttes és a Ghymesi Igricek műsora
16:30 Szőttes Kamara Néptánc Együttes: „Három a…”c. műsora
18: Pál István „Szalonna” és bandája koncertje
15:30 Lehár Ferenc szobrának koszorúzása születésének 146. évfordulója alkalmából (Lehár
park)
16:00 Aylen’s Fall együttes akusztikus koncertje (Klapka tér)
17:00 LIQUID picnic & FREE REV OLUTION (RÉV – a Magyar Kultúra Háza)
17:00 A.V. E. együttes koncertje (Klapka tér)
17:00 „VIVA LA MUSICA!”; Schola Mariana Nagyok kórusa és a Concordia vegyeskar
koncertje; karmester: Orsovics Yvette és Stubendek István, zongora: Kalmár Zsuzsa, fuvola:
Fekete Éva
18:00 „A rettegés éjszakája”; belépő 2 euro (Tiszti pavilon – a volt LYUK étterem)
19:00 Petra Börnerová és együttesének koncertje (Klapka tér)
20:30 „Szent Iván éji álom“ – diák musical a
Dramaťák diákszínjátszó csoport előadásában
(Tiszti Pavilon amfiteátruma)
21:00 Freddie – Fehérváry Gábor Alfréd koncertje (Klapka tér)
23:00 Kovács József és zenekarának koncertje (Borok utcája)
május 1., vasárnap
10:00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés 102 áldozatának tömegsírjánál
(Katolikus temető)
10:00 Hölgyek ingyenes sminkelése a
MARY KEY szakembereinek tanácsadásával (Anglia park)
10:00 Öregvár Nap
10:00 „A kis művészek udvara”; nyilvános artpiknik, májfa díszítés
10:30 Csavarszínház: „Az ördögbe!” – meseelőadás korhatár nélkül
11:30 X. századi csatajelenet a Sereghy törzs (Komárom) lovasíjászai és az Északi
Gárda (BP) gyalogos harcosai között
13:00 „Don Šajn, avagy a tékozló fiú” Ivan Gontko Tyjátr hagyományos
bábszínházának előadása
14:00 Veterán járművek felvonulása és kiállítása
14:00 Kátai Zoltán éa a Ghymesi Igricek koncertje
15:00 „Szőlőszem Kálmánka“; Écsi Gyöngyi meseelőadása
16:00 X. századi csatajelenet a
Sereghy törzs (Komárom) lovasíjászai és az Északi
Gárda (BP) gyalogos harcosai között
13:00 Mészáros Tamás lemezbemutató koncertje és a Pepita Tours Utazási Iroda VII. Nagy
Tavaszi Sorsolása Priškin bútorüzlet közreműködésével (Klapka tér)
14:00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés áldozatainak emlékművénél (Vasúti
híd déli hídfő)
14:30 „Jó ebédhez szól a nóta“ Kovács József és népi zenekarának koncertje, szólót énekel:
Visser Ágnes (Klapka tér)
15:00 A Művészeti Alapiskola tánctagozatos növendékeinek bemutatkozása (Tiszti Pavilon
amfiteátruma)
16:00 Harcművészeti bemutató (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
16:00 Klezmerész koncert (a Menház udvara)
16:00 Niky Dance & Sport klub társastáncbemutatója (Klapka tér)
16:30 Feszty Kamara Néptánc Együttes műsora (Klapka tér)
17:00 A Farkas a Mézes a Németh meg a Bob koncertje (Borok utcája)
18:00 Eszpé együttes Szécsi Pál emlékkoncertje (Klapka tér)
18:00 GrooveHub – instrumental fusion trio együttes koncertje a Pozsonyi Dzsessz Napok
tehetségkutató pódiumának győztese
(Tiszti Pavilon amfiteátruma)
19:30 Elán Forever együttes koncertje (Klapka tér)
21:00 Tűzijáték (Klapka tér)
21:30 Fábián Juli & Zoohacker együttes koncertje (Klapka tér)
Sportprogramok
április 23., szombat
07:00 XIV. Csárda túra
Nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra (Start: Hajós utca)
info: www.csardatura.sk
09:30 XXV. Komáromi napok sakkverseny (Playoff Sport Pub )
10:00 Métacsata (Vág-part a Sistagnál)
április 25., hétfő
10:00 XX. Óvodások olimpiai futónapja (Klapka tér)
április 27., szerda
08:00 Középiskolások öttusa erőpróbája (Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola)
április 28., csütörtök
09:00 III. Viktoria Cup nemzetközi női labdarúgó torna (Ľ. J. Šulek Gimnázium)
09:00 XVI. Ovi olimpia
óvodások ügyességi versenye (Sportcsarnok)
április 29., péntek
09:00 II. Rozmarin Cup nemzetközi florball a Polgármester kupájáért (Sportcsarnok)
április 30., szombat
08:00 XXI. Klapka György kupa elöltöltős fegyverek nemzetközi lövészversenye (SŠK
Royal Lövölde, IV. bástya)
9:00 Nemzetközi Wushu és Shaolin bajnokság
14:00-16:00 között a legjobb résztvevők
extragálája (Sportcsarnok)
09:00 Nemzetközi leány junior röplabda torna (Határőr utcai Alapiskola)
09:00 Gyermek vízilabda torna (Fedett uszoda)
09:00 Nyílt nap a
Kassai Lovasíjász iskola Serghy törzsének edzésen (Szarvasvár Lovasudvar
– Kabátfalu)
10:00 Ismerkedés az íjászattal (Angliai Park)
13:00 Komáromi kincskeresés – búvárverseny és -bemutató (Holt -Vág)
május 1., vasárnap
06:00 Komárom polgármesterének díja
Horgászverseny és halászléfőző verseny (Holt-Vág)
09:00 Nemzetközi leány junior röplabda torna (Határőr utcai Alapiskola)
09:00 Gyermek vízilabda torna (Fedett uszoda Komárom)
09:30 Erős emberek versenye (Klapka tér)
10:00 Ismerkedés az íjászattal (Angliai Park)
11:45 Kötélhúzó verseny (Erzsébet híd)
12:00 XLII. KOMÁRNO – KOMÁROM
Nemzetközi Szabadidős Utcai Futóverseny
Rajt: Jókai liget, Beöthy Zsolt u., Komárom
Cél: Sportcsarnok, Komárno
info:
www.komarno.sk

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here