HAZA AUTÓVILÁG BMW 220i Cabrio: Ékszerdoboz

BMW 220i Cabrio: Ékszerdoboz

1407
hirdetés

A bajor gyártó 2-es sorozata bántó kontrasztot alkotó alcsaládokból áll: a vagány, sportos fazonú kupéból és kabrióból, illetve az Active és Gran Tourer nevű, jámbor küllemű egyterűekből. Még egymás mellé állítani is bűn lenne őket. Így aztán természetesen nagy volt az örömünk, amikor megtudtuk: a tesztre felajánlott „kettes” Bömbi a 220-as benzines kabrió lesz majd. Efölötti örömünkből mit sem volt le az a tény, hogy történetesen november eleje volt… A csodaszép autót a 184 lovas motorhoz kizárólagosan járó nyolcfokozatú automata váltóval és a második legmagasabb Luxury Line szereltségben kaptuk meg tesztelésre. Ja, és természetesen a 2017 derekán frissített kiadásban.

Alaktan

Igazából nem sok frissítenivaló volt ezen az elsőre is parádésan sikerült autón; tételesen mindenesetre nem sok értelme lenne felsorolni. Legyen elég annyi, hogy néhány leheletfinom ecsetvonásnak köszönhetően egy még agresszívabb arc néz velünk farkasszemet, benne immár kizárólagosan LED-es fényszórókkal. Ezen kívül módosult a hátsó lámpák belső kialakítása, és nagyjából tényleg ez minden. Az antenna továbbra is ott maradt, ahol ezen az autón a legjobban mutat, és a hátsó lökhárító alól továbbra is dupla kipufogó kukucskál ki. Maximum még annyit mondhatnánk ebben a fejezetben, hogy kettes ide vagy amoda, az autó pont akkora, mint egy 10 évvel ezelőtti 3-as kabrió…

Belvilág

A modellcsalád bevezetésekor kínosan ügyeltek arra, hogy a mind a kupé, mind a kabrió kellőképpen különbözzék nagyobb testvéreitől. Főleg a belterük volt egyszerűbb, puritánabb, ám a frissítést követően mindez már a múlté. Így már a 2-es kabrió utastere is hiánytalan BMW-életérzést sugall, mindennel, ami a márka nagyobb modelljeire jellemző. Például azzal, hogy egy BMW-ben a vezető, a „Driver” az úr, az isten és az úristen egy személyben; minden elsősorban őt szolgálja. Jól látszik ez pl. a tudatosan megbontott szimmetrián, például a sofőr felé forduló középkonzolon. Az elegancia is magasabb szintre lépett, lásd a zongoralakk-felületeket; a gyönyörű bézs kárpitozás és a Dakota bőr ülőgarnitúra pedig a Luxury Line szereltségi szint tartozéka.

Az autót ugyan négyszemélyesnek hirdetik, de hátul inkább csak két nagyobbacska gyermek számára van elég hely – ami mindegyik azonos kategóriájú kupéról/kabrióról elmondható. Értelemszerűen a koffer sem egy limuziné: két mérete zárt, illetve nyitott tetőre érvényes. Ami pedig magát a vászontetőt illeti, hűvös, ködös novemberi reggeleken autózva meggyőződhettünk róla, hogy hőszigetelése tökéletes. Érezhetően nagyobb szélzajt sem tapasztaltunk egy hagyományos tetőhöz képest. A konstrukció egyébként elektromosan nyitható és csukható, 50 km-órás sebességig menet közben is. Ami az  infotainment rendszert illeti, továbbra is elsősorban az iDrive tárcsájával és nyomógombjaival kezelendő; ez a rendszer talán a leglogikusabb a ma használt összes hasonló közül. Külön áldás, hogy 8 rádióállomást külön nyomógombokra is beprogramozhatunk, hogy bármikor egy pöccre lehívhatók legyenek. Az egyéb rendszerfunkciókat pedig akár hanggal is hívhatjuk…

Az országúton 

Az autó hajtáslánca: kétliteres benzinmotor – nyolcgangos Steptronic automata váltó – hátsó meghajtás.  Attraktív adaléka a négyfokozatú rezsimmód-választó (Eco Pro/Comfort/Sport/Sport Plus). Az ökorezsim, túl azon, hogy korán vált, és mindenféle üzenetekkel-diagramokkal nógat a takarékosságra, úgynevezett vitorlázó üzemmódba is kapcsolható; ez lényegében a kerékpár szabadonfutójának felel meg. Vagyis – gáz és motorfék nélkül – akár egy kilométert is gurulhatunk, nulla üzemanyag-fogyasztással. A másik véglet (Sport Plus) túl azon, hogy mindent bevadít, még a menetstabilizátort is kikapcsolja; ilyenkor az autó teljes egészében a sofőr kezében van. Amit ebben a rezsimben meg lehet élni egy 184 lovas, hátsókerék-meghajtású verdával, az az autózás esszenciális élménye…

A kabriózást pedig – november ide vagy amoda – juszt is kipróbáltuk. Így megtapasztalhattuk, hogy a szélpajzs felszerelése után (standard kellék) kb. 100 km/órás sebességig nincs turbulencia az utastérben. Magyarán, kellő intenzitásra állított fűtéssel még 12-13 C-fokban is lehet nyitott tetővel autózni, pláne lassú városi poroszkálással. Amikor is a legszebb formáját mutató bömös kabrió csak úgy mellesleg mágnesként vonzza az emberek tekintetét…

Vas Gyula
(A szerző felvételei)

 
Hengerűrtartalom: 1998 cm3
Teljesítmény: 125 kW (184 LE)@5000
Nyomaték:   290 Nm@1350–4600
Sebességváltó: hatfokozatú automata                                             
Legnagyobb sebesség: 226 km/óra    
Gyorsulás 0–100 km/óra: 7,7 s           
Gyári átlagfogyasztás: 5,8–6,2 l/100 km
Tesztfogyasztás: 8,2 l/100 km
CO2-kibocsátás: 133–141 g/km
H/Sz/M: 4432x1774x1413 mm
Csomagtér:  280–335 l
Üzemanyagtartály: 52 l
A modellcsalád induló ára: 35 150 €
A tesztelt típus induló ára: 44 250 €

hirdetés