Kezdőlap KULTÚRA 54. Jókai Napok – Műsor

54. Jókai Napok – Műsor

336
0
MEGOSZTÁS
  1. június 14-18.

 

SZERDA:
16.30 – VMK,
Ünnepélyes megnyitó
BRASIEL,
zenés tragikomédia Terry Gilliam
Brasil c. filmje alapján,
(MEG+loptuk Gilliamet, Marianum EIK, Komárom)

rendezte: Tóth Gábor

20.00 – VMK, László Miklós: ILLATSZERTÁR,
klasszikus színdarab, (Jókai Színjátszó Társulat, Jóka)

rendezte: Mészáros Beáta és Farkas Anna

22.00 – RÉV, Fesztiválklub

 

CSÜTÖRTÖK:
9.00 – 10.30 – Tiszti pavilon – klub,
Szakmai értékelés

11.00 – VMK-kamara,
Ollé Krisztina: PAPRIKÁS KRUMPLI,

bohózat, (Tsízió Diákszínpad,
Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta)
rendezte: Ollé Krisztina

14.00 – VMK-kamara,
Frank Wedekind: A TAVASZ ÉBREDÉSE,

gyermektragédia, (Novus Ortus Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Takács Tímea

16.00 – Ipari Szakközépiskola – aula,
Horace McCoy: A LOVAKAT LELÖVIK, UGYE?,
diák táncmaratón, (VISZTA, Vidám Iparisták
Színjátszó Társulata, Komárom),
rendezte: Kiss Péntek József

18.00 – VMK-kamara,
Anton Pavlovics Csehov: MEDVE
játék egy felvonásban, (Zsákszínház, Fülek)
rendezte: Dr. Mázik István

20.00 – VMK-kamara,
SZER+ELEM+EZ?,
válogátás kortárs és klasszikus költők szerelmes verseiből, előadják: Bandor Éva és Olasz István
22.00 – RÉV, Fesztiválklub
Ahogy esik, úgy puffan
– improvizációs játék

 

PÉNTEK:

9.00-10.30 – Tiszti pavilon – klub,
Szakmai értékelés

11.00 – VMK-kamara,
Agota Kristof: A NAGY FÜZET
– színdarab,
(Apropó Kisszínpad, Fülek)
rendezte: Szvorák Zsuzsa
14.00 – VMK-kamara,
Lackfi János: HAMBI-PIPŐKE,
színmű hat jelenetben, (GIMISz Diákszínpad, Komárom)
rendezte: Csengel Mónika
15.00-17.00 – VMK – II. emelet,
Szakmai értékelés
16.00 – Tiszti pavilon – klub ,
Múzeumi Szalon
a vendégszékben:
Bandor Éva, Jászai Mari-díjas, színművész
beszélgetőtárs:
Miklósi Péter

 

17.30 – Anglia park,

Petőfi Sándor: A HELYSÉG KALAPÁCSA,
komikus eposz, (ÉS? Színház, Őrsújfalu),
rendezte: Szabó Csilla

20.00 – VMK-kamara,
Tasnádi István: NÉZŐMŰVÉSZETI FŐISKOLA
színházi szatíra, (Nézőművészeti Kft, Budapest)
rendezte: Árkosi Árpád

22.00 – RÉV, Fesztiválklub

III. Jókai Slam Poetry Bajnokság

 

SZOMBAT:
11.00 – VMK
,
Kovács Péter: W1NSTON,
sci-fi jegyeit viselő dráma,
(G.I.K.SZ.E.R. Diákszínpad, Rozsnyó),

rendezte: Kristóf Roland

14.00-16.30 – Tiszti pavilon – klub
Szakmai értékelés

17.00 – VMK-kamara, SZENTIVÁNÉJI ÁLOM
vígjáték William Shakespeare művének összes fellelhető fordítása alapján, (DunArts Diákszínpad, Pozsony)

rendezte: Matusek Attila és Zsidek Pál
19.00 – Múzeumkert,
Jókai Mór szobrának megkoszorúzása

20.00 – VMK-kamara, (ÖN)KONTROLL,
színpadi játék Nagy Ildikó Noémi, Béres Tamás,
Véssey Miklós és Molnár T. Eszter novellái alapján,
(Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely),
rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

21.30 – VMK-kamara,

Soóky László:
EGY DISZNÓTOR PONTOS LEÍRÁSA,
mesélőszínház, előadja és rendezte: Lajos András

22.30 – RÉV, Fesztiválklub
Táncház

 

VASÁRNAP:

9.00-10.00 – VMK, Szakmai értékelés

11.00 – VMK, Ünnepélyes díjkiosztás,
közreműködik a GIMISZ Diákszínpad lírai színpada

 

Szervezők:

Komáromi Jókai Napok Alapítvány,

Komáromi Városi Művelődési Központ,

Támogatóink:

A SzK Kormánya Nemzeti Kisebbségek Főosztálya, Pozsony

Nemzeti Kulturális Alap, Budapest

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Budapest

Komárom Város
Nyitra Megye Önkormányzata

Médiapartnerek:

Com-média, Komárom

Delta – Komáromi régió hetilapja

INFO:

Komáromi VMK, Vár út 1, Komárom,
tel.: 035/ 7713 550, 7713 439
A belépés minden előadásra díjtalan!
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!                                              

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here