HAZA SPORT NŐI LABDARÚGÁS

NŐI LABDARÚGÁS

1037

FC Spartak Nagyszombat – KFC 4:3 (1:1)

Idei első felkészülési mecscsüket a komáromi lányok Jaslovské Bohunicén játszották az I. ligában szereplő nagyszombati Spartak ellen. Tudtuk, hogy erős ellenfél ellen lépünk pályára, a játék képe azonban nem ezt mutatta. Az első fél órában sorra dolgoztuk ki Johancsík Réka és Gaál Csenge révén a helyzeteket, azonban a befejezéssel baj volt. Pár helyzete a piros-feketéknek is akadt, de Boros Dominika mindig jó helyen állt. A fölény ellenére a 34. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést egy szép akció után. Ezután újra komáromi pillanatok következtek, amelyek a 44. percben értek be. Gaál Csenge szöglete után a hazaiak röviden szabadítottak fel, Németh Vivien pedig a 16-ról kapásból bombázott a kapuba. A második félidő újra komáromi helyzetekkel kezdődött, aztán az 51. percben Gaál Csenge tört egyedül kapura, észrevette a másik oldalon érkező Ďurinová Andruskó Karinát, önzetlenül átpaszszolta, ő pedig nem teketóriázott, 1:2. Az 58. percben újra Csenge pillanata következett, Nagy Laurától kapott egy szép átadást és 16 méterről kipucolta a jobb felső sarkot. Sajnos az utolsó fél órában háromszor rezgett a hálónk, a nagyszombatiak megfordították a mérkőzést.