HAZA HÍR-MIX Az MBK Rieker az első továbbjutó

Az MBK Rieker az első továbbjutó

1177

A nyitrabányai (Handlová) csapat megpróbálta a szezonban először legyőzni Komáromot. Nem sikerült.

539893_396741877091606_1691757237_nAz első negyedet a vendégek kezdték erősebben és a harmadik percben már 1:8 arányban vezettek, leginkább Crimminsnek köszönhetően aki a vendégcsapat húzójátékosa volt. A hazai csapat a hatodik percben kezdett ébredezni, mikoris kiegyenlített, de a vendégek erős védelme nem igazán engedte őket érvényesülni. Így az első negyedet a Nyitrabánya nyerte 528363_396741790424948_532085415_n13:17-re.

A második negyedben a komáromi gárda már erősebben játszott és az első percben Šoška kosarának köszönhetően át is vette a vezetést 20:19 arányban. Csapatunk próbált nagyobb különbséget is kiharcolni, minek köszönhetően a 7. percben már hét ponttal vezettek. Ezután a vendégek időt kértek és mindössze 1 pontos különbséggel (37:36) vonultak az öltözőbe.

A második félidőben a hazai gárda nagyobb vehemenciával esett neki a nyitrabányai csapatnak és a 2. percben már 8 ponttal (44:36) vezetett. A vendégek megtettek mindent, hogy legalább lépést tartsanak a komáromi gárdával, de ez nem sikerült nekik, sőt a 8. percben már 11 pontos volt a különbség. A negyed vége felé a vendégek majdnem kiegyenlítettek, de Stevens gyönyörű hárompontosának köszönhetően a végeredmény 62:58 lett.

Az utolsó negyedben a hazai gárda már tudta, hogy győzni fog és Šoška, Thompson, Lowe és Stevens kiváló játékának köszönhetően hozták is a meccset 80:71-re.