HAZA SPORT Női kézilabda BL – Megvédte címét a Győr

Női kézilabda BL – Megvédte címét a Győr

1199

Görbicz AnitaMegvédte címét a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC, amely az első négyes döntő vasárnapi fináléjában 27-21-re legyőzte a 2012-es bajnok montenegrói Buducsnoszt Podgoricát a budapesti Papp László Sportarénában. A sorozat legeredményesebb játékosa Görbicz Anita lett 87 góllal.

A Győr remekül játszott a döntő első félidejében, minden téren – támadásban, védekezésben, kapusteljesítményben – jobb volt ellenfelénél, már 12-6-ra is vezetett, a szünetben pedig 15-10 volt az állás. A folytatásban hatékonyabban játszottak a vendégek, de az ETO újabb diadala nem volt kérdéses.
A női BL történetében ez a negyedik címvédés, ezt megelőzően az osztrák Hypo NÖ (1995-ben), valamint a dán Slagelse (2005-ben) és Viborg (2010-ben) volt képes hasonló bravúrra.

MVM női BL, döntő:
Győri Audi ETO KC-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27-21 (15-10)
——————————————————————-
gól: Görbicz 7/2, Löke 4, Amorim 4, Orbán 4, Bulatovic 3, Bognár-Bódi 2, Kovacsics 2, Korsós 1, illetve Neagu 7, Dalby 5, Cvijic 4, Knezevic 2, Mehmedovic 1, Byzdra 1, Petrovic 1/1

A Győr és a Buducsnoszt korábban 12-szer találkozott az európai porondon, hatszor nyert az ETO, négyszer döntetlen született, és kétszer a Podgorica győzött. A BL mostani kiírásában a győriek csupán kétszer veszítettek pontot, mindkétszer a montenegróiakkal játszottak döntetlent. Döntőben eddig kétszer meccseltek. A 2006-os KEK-fináléban a Győr hiába ért el 25-25-ös döntetlent Podgoricában, a Buducsnoszt 26-23-ra győzött Győrben, így övé lett a serleg. A 2012-es BL-döntőben az ETO kétgólos előnyt (29-27) szerzett a veszprémi „hazai” pályán, de a rivális otthon 27-25-re nyert, így idegenben lőtt több góllal nyert.
A mostani fináléban már pályára léphetett Milena Knezevic, aki március 9-én, a középdöntőben szándékosan lefejelte Görbicz Anitát, és tettéért csupán két mérkőzésre szóló eltiltást kapott. A podgoricai játékos óriási füttyöt kapott a bemutatáskor és szinte minden labdaérintésekor.
A csarnokban csaknem 300-an drukkoltak a Buducsnoszt sikeréért, 9700-an viszont a győriekért szorítottak.
Lunde védéseinek köszönhetően hamar ellépett az ETO, az első vendéggól a 7. percben esett. Elöl nem hiányoztak a gólok, de kellett az is, hogy Cvijicet kiállítsák. Ez alatt 5-2 lett az állás, majd Knezevicet kellett ápolni, amikor összeütközött Lundéval. Hírnevéhez hűen hiába volt kemény a Buducsnoszt védelme, a sokat mozgó győriek rendre át tudtak hatolni a falon, és a 14. percben már 7-2-re vezettek. Időt kértek a montenegróiak, ezt követően Neagu révén faragtak a hátrányukból. Rendezte sorait a Győr is, Amorim pillanatai következtek (23. perc: 12-6), majd a Podgorica két lövője, Dalby és Neagu a szünet előtt megrázta magát, így 15-10-zel vonultak el a pihenőre a csapatok.
Kovacsics a folytatásban kidőlt, a nyáron éppen Győrből Podgoricába igazoló Bulatovic lövése találta fejen. Hatékonyabb lett a Buducsnoszt támadójátéka és Woltering révén a kapusteljesítménye is, így a vendégek megkezdték a felzárkózást (38. perc: 17-14).
Nagy volt a rohanás, mindkét oldal sokat hibázott, így egy időre „befagyott” a 18-14-es állás. Amorimot és Knezevicet is a kiállították, a kisebb hullámvölgyből pedig az Audi jött ki előbb, és nyolc perccel a vége előtt 23-18-ra elhúzott. Ekkor időt kért a Podgorica, de ezzel sem tudta megakadályozni, hogy a hajrá hazai „örömkézilabdát” hozzon. Az 56. percben Kovacsics piros lapot kapott Knezevic letaglózásért, ekkor paprikás lett a hangulat a vendégszurkolók szektorában, de a rendfenntartók – és még a Buducsnoszt vezetői, hivatalos személyei is – közbeléptek. A végén Cvijic szenvedett fejsérülést, hordágyon kellett levinni.
A tavaly triplázó győrieknek a mostani idényben a BL- és a Magyar Kupa-győzelem ismét sikerült, az NB I-ben pedig döntősök az FTC ellen.
A női BL-ben most játszottak először négyes döntőt, s ha az európai szövetség elégedett lesz a budapesti rendezéssel, esély van arra, hogy a Papp László Sportaréna sokáig helyszíne lehessen a Final Fournak.