HAZA HÍR-MIX Megválasztották az első felvidéki magyar szépségkirálynőt

Megválasztották az első felvidéki magyar szépségkirálynőt

1644

44746e_200_200Szubjektív műfaj a szépségkirálynő-választás, ezúttal azonban nem igen vitatkozhatunk a zsűrivel. A legszebb felvidéki magyar lánynak járó korona a patasi Vasmera Katalin fejére került.

Huszonkét éves. A pozsonyi Comenius Egyetem Természettudományi Karának hallgatója. Születésnapját Valentin-napon ünnepli. Rendszeresen sportol, szabadidejét szívesen tölti családjával és barátaival. Nem mellesleg a Felvidék legszebb magyar lánya. Ő Vasmera Katalin, akit az első alkalommal megrendezett Felvidék Szépe választás komáromi döntőjében a legszebbek közül a legszebbnek talált a verseny zsűrije.
A patasi lány tapasztalt szépségversenyző, korábban nemzetközi versenyek révén Szlovéniába, Albániába és Törökországba is eljutott már. Tavaly pedig a Miss University Slovakia döntőseként a Fülöp-szigetekre utazhatott, ahol végül második helyezett lett.
Kétségtelen, hogy legnagyobb sikere mégis ez a mostani, hiszen győzelmével egy évig viselheti a legszebb felvidéki magyar lánynak kijáró királynői koronát. Vasmera Katalin győzelme azt is jelenti, hogy egyenes ágon résztvevője lesz Magyarország legrangosabb szépségversenye, A Szépségkirálynő 2014 döntőjének. A győztest a Duna Televízió 150 ezer forintos pénzdíjjal, az Exit Travel Club utazási iroda pedig egy kétszemélyes thaiföldi utazással is jutalmazta.
A felvidéki szépségkirálynő két udvarhölgye Juhász Orsolya és Kamocsai Dóra lett, akik szintén értékes díjakban részesültek. A tizenhat tagú zsűri, melynek tagja volt mások mellett Hajdú Péter műsorvezető és producer, Sarka Kata, Kassai József, a Duna Televízió producere, Berényi József, az MKP elnöke, valamint a két tavalyi magyarországi szépségkirálynő, Kárpáti Rebeka és Rákosi Annamária is, a győztesen és a két udvarhölgyön kívül további négy kategóriában hirdetett győztest.
A közönség postai úton történő, illetve online szavazatai alapján a Miss Szimpátia címet Gyurkovics Vivien, a Miss Internet címet Ambrus Mónika, a Legszebb Arc díjat  Repka Mercédesz, a Legszebb Alak díjat pedig Klempa Gabriella kapta. Ez utóbbinak az értékét növeli, hogy a győztes a döntőbe jutott lányok szavazatai alapján került ki. A lányok a gálán – begyakorolt koreográfia szerint – előbb utcai, koktél-, majd fürdőruhában, végül nagyestélyiben léptek színpadra.
A Felvidék Szépe választást első alkalommal rendezték meg a Felvidéken. A versenyre 140 induló jelentkezett, a válogatásokon megjelent lányok közül a szakmai zsűri 18 versenyzőt választott ki, ők egyenes ágon jutottak be a verseny komáromi döntőjébe.
A legszebbek mezőnyéhez azonban további két versenyző is csatlakozhatott, akik a közönség szavazatai alapján kerültek tovább kialakítva ezzel a döntő húszas mezőnyét.
A komáromi gálán nemcsak a zsűri padsoraiban ültek ismert személyiségek, a döntőt kísérő showműsorban fellépett Kefír, a V-Tech énekese, Zoltán Erika és táncosai, Vadkerti Imre, Király Viktor és Kállay Saunders András, aki az idei dániai eurovíziós dalfesztivál egyik nagy esélyese. A döntőről rövid összeállítást sugároz március 24-én 16.30-tól a Duna Televízió. A Térkép című műsorban Kalocsai Andrea műsorvezető Vasmera Katalin szépségkirálynőt is vendégül látja.