HAZA SPORT Kosárlabda – összefoglaló

Kosárlabda – összefoglaló

894

MBK Rieker Com -therm – Léva 97:68 (26:16, 24:18, 22:17, 25:17) Hazai pályán fogadta korábbi riválisát a komáromi kosárlabdacsapat. A hazai legénység az első pillanatoktól kezdve bizonyította, hogy uralja a pályát. Ennek ellenére nem nyújtott tökéletes élményt a játék, bár a százas ponttól alig maradt el a csapat. Két érdekessége is volt a találkozónak. František Rón, a csapat edzője a mérkőzés napján ünnepelte 53. születésnapját, a nézőtér őt és Marek Kozlíkot, a csapat szélső játékosát köszöntötte, aki ezekben a napokban lett édesapa. A lelkes szurkolók plüssállatkákkal kedveskedtek az újszülöttnek.

Az extraliga 12. fordulója már nem volt ilyen kedvező a komáromi csapatnak: Besztercebánya – Rieker Com -therm Komárom 88:83. Az első negyedben jobban kezdtek a komáromiak, akik szinte lelépték vendéglátóikat. A másik negyedben a vendéglátók rendezték soraikat, miközben a komáromi kosarasok túlságosan lazítottak, s ez megbosszulta magát. A harmadik negyedben ismét a komáromiak voltak kezdeményezőbbek, de nem sikerült kellő áttörést elérniük, így az utolsó negyed döntetlenje miatt kikapott a komáromi csapat. Lapzárta után, szerdán a komáromi sportcsarnokban a pozsonyi Inter lép pályára, szombaton pedig Svitbe látogat a komáromi gárda.