HAZA RÉGIÓ Amatőr lánglovagok csatája a másodpercekért

Amatőr lánglovagok csatája a másodpercekért

1066

Lakszakállason az önkéntes tűzoltók a 8. Polgármesteri kupáért küzdöttek

Szombaton rendezték meg a Duna Menti Tűzoltóliga 5. fordulóját, amely egyben a lakszakállasi polgármester vándorserlegéért meghirdetett verseny is volt. A versenyt három kategóriában hirdették meg, úgy mint a phdl, a sportkategória (1500 m3-es motoros fecskendővel), illetve a klasszikus kategóriában (1500 m3-ig). Ez utóbbiban nem keskenyített tömlőkkel, hanem klasszikus, széles tömlőkkel küzdöttek a csapatok. A ligaversenyben – a klasszikus kategóriában – 17 csapat lépett pályára, de a verseny során 27 csapat 42 tűztámadást hajtott végre.

A verseny a Duna-menti Tűzoltóliga szabályzata szerint zajlott minden kategóriában, ugyanazok a szabályok voltak érvényesek egyaránt a női, illetve a férfi csapatra. 2013-ban indult Lakszakállason a Polgármesteri Vándorserlegért meghirdetett verseny, amelyet a helyi önkéntes tűzoltók kezdeményeztek. A helyi szervezet bízik abban, hogy az elkövetkező években is lehetőségük lesz majd polgármesteri kupákat szervezni. A lakszakállasi pályarekordot az ímelyi „A” csapat tartja 14,05-ös idővel, amit tavaly sikerült elérniük. Előttük 14,10-es idővel 3 évig Páld tartotta a rekordot. Az elmúlt évek tapasztalataiból kiindulva az idei volt a legjobb hangulatú és legjobban megszervezett verseny Lakszakállason. A verseny elején apróbb technikai malőr akadályozta a versenyzőket, de szerencsére 10 perc leforgása alatt orvosolni tudták a helyzetet, és a verseny folytatódhatott tovább. Az eredmények:
Női Phdl: Nemeshodos (19,24 mp),