HAZA SPORT Nyitra a rájátszásban kiegyenlített 2:2-re

Nyitra a rájátszásban kiegyenlített 2:2-re

873

Szombat, március 15. – 4. mérkőzés

986626_548931765205949_1151627892_nA szombati meccset a hazai csapat kezdte jobban, de mivel Nyitra pénteken kikapott, várható volt, hogy belead mindent, hogy ki tudjon egyenlíteni. Attól a pillanattól, hogy vezetést szereztek, már nem igazán hagyták a komáromi csapatot érvényesülni. A félidőben az eredmény 33:39 volt.

A második félidőben is a vendégek diktálták a tempót és a hazai legényeknek komoly gondokat okoztak mindkét kosár alatt. Sparks és Jenkins is ismét megkeserítette a komáromi csapat életét. A mérkőzést Nyitra nyerte 69:80 arányban.

A play-off állása 2:2.

Drámai végjátékban a Komárom hosszabításban nyerni tudott

Péntek, március 14. – 3. mérkőzés

1069409_613476575400510_1435629012_nA mérkőzést a vendégek kezdték jobban, hiszen az első pontokat ők tudták elkönyvelni. A hazai csapatnak egy kis ideig eltartott mire fel tudta venni a tempót, de szerencsére sikerült és az utolsó pillanatig rendkívül kiegyenlített volt a játék. Felváltva vezettek a hazaiak és a vendégek. Kissé sikerült a negyed végére elhúzni a Nyitra gárdájának, így 36 másodperccel a lefújás előtt 8 ponttal vezettek.

A második negyedben a hazai fiúk belehúztak és Szabó Peti szép hárompontosának köszönhetően három pontra feljöttek a vendégekre. Mindkét csapat kihozta magából a maximumot és igyekeztek győztesen vonulni az első félidő után az öltözőbe. Ez egy kicsivel jobban sikerült a vendégeknek, így a félidei eredmény 37:38 lett.

A harmadik negyed rosszul sikerült a komáromi csapatnak, nem ment a támadó játék és a védelemben sem tündököltek. Nem tudták megfékezni a kiválóan játszó Sparksot és Jenkinset sem, így a negyed végén 44:57 világított számlálón

Az utolsó negyedre elfogyott a vendégek ereje és a hazai csapat szépen lassan behozta a lemaradást. A legfontosabb pillanat a mérkőzés vége előtt 4 másodpercel jött el, mikor is Bjelica hárompontosával döntetlennel végződött a mérkőzés (69:69).

A hosszabításban a hazai csapat került előnybe és 77:76-ra győzni tudott.

A play-off állása 2:1.