HAZA SPORT Edymax SPU Nitra – MBK Rieker Com-therm Komárom 88:89

Edymax SPU Nitra – MBK Rieker Com-therm Komárom 88:89

980

(22:22, 14:18,30:26, 16:16 – 6:7) Csak a hosszabbításban tudott győzni a komáromi csapat, amely ezúttal régi formáját hozva már
az első negyedben meglepte a nyitraiakat, akik sima győzelemre számítottak. A második negyedben még összefogottabban játszott a komáromi csapat, mertek erőteljesebben támadni, ami szinte lebénította a nyitraiak védelmét. A szünet után ismét formába lendültek a nyitraiak, s ha csak pár ponttal is, de megszerezték a vezetést, ami viszont csak arra volt elég, hogy a találkozó addigi állása döntetlen legyen. Az utolsó negyed az idegek harca volt, mindkét csapat a védelmét erősítette meg, így a zsákolásra szinte nem jutott ember. A hosszabbítást követően egy rendkívül látványos összecsapásra került sor, amiből végül – ha csak egy ponttal is, de – a komáromi csapat került ki győztesen. A play off játékban az állás 1:1. A találkozón a legtöbb pontot Jenkins 20, Nuhanovič 17, Lošonský 13 – Bjelica és Bilič 19, Kovačevič 18 szerezte.