Kezdőlap HÍR-MIX A 25. KOMÁROMI NAPOK RÉSZLETES MŰSORA (ÉSZAK + DÉL KOMÁROM)

A 25. KOMÁROMI NAPOK RÉSZLETES MŰSORA (ÉSZAK + DÉL KOMÁROM)

75
MEGOSZTÁS

 logo-hu

DÉL-KOMÁROM:

2016.04.21., CSÜTÖRTÖK

  • 14.00 Feszty D14uatlon (Feszty Árpád Általános Iskola)

2016.04.22., PÉNTEK

  • 18.00 Nagy Judit kiállítás megnyitója (NJ Galéria, Mártírok útja 19.)

2016.04.23., SZOMBAT

  • 10.00 Fortuna SE – Környe U17-es női bajnoki labdarúgó mérkőzés (Czibor Sporttelep)
  • 15.00 SZPK – Neumann Pillangók női floorball Magyar Kupa döntő (Észak-Komárom, Sportcsarnok)
  • 15.00 Motoros Felvonulás (megszokott útvonalon)
  • 17.00 KVSE – Veszprém NB.II-es női bajnoki kézilabda mérkőzés (ifi: 15.00) (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 18.00 SZPK – Phoenix FSE férfi floorball Magyar Kupa döntő (Észak-Komárom, Sportcsarnok)

2016.04.24., VASÁRNAP

  • 14.00 SZPK – Ares HC U13 lány floorball bajnoki mérkőzés (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 14.00 – 18.00 Nyílt Nap a Szőnyi Lovas Sportegyesületnél – istálló galéria – rajzpályázatunk eredményhirdetése, galéria megnyitója,lovasok bemutatkozása,kézműves foglalkozások,lovas-börze, lovagoltatás. (Szőnyi Lovas Sportegyesület)
  • 15.00 – XXII. ZENE-BARÁTSÁG Nemzetközi Népzenei Gála (Szőny, Petőfi Művelődési Ház)
  • 16.00 SZPK – Ares HC U13 fiú floorball bajnoki mérkőzés (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 16.00 KMSE – Kocs megyei II.o. bajnoki labbdarúgó mérkőzés
  • 18.00 Fortuna SE – Amazonok női bajnoki labdarúgó mérkőzés (Czibor Sporttelep)

2016.04.25., HÉTFŐ

  • 10.00 BabaPiskóta Baba-Mama Klub nyílt nap (Arany 17. Rendezvényközpont)
  • 19.00 Csoportterápia – Magyarock Dalszínház előadása (Jókai Mozi)

2016.04.26., KEDD

  • 09.45 Vallások és nézetek – előadást tart a témával kapcsolatban Szakács Roland – Kempelen F. Gazdasági, Vendéglátó, Idegenforgalmi Alapítványi Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium díszterme (A kiállítás megtekinthető: 2016. május 15-ig 8-16 óra között.)
  • 16:00 Magyarok az ősi bölcsesség útján – Belépés díjtalan!(Dél – Komárom, Közösségi Ház, Jedlik Á. utca 8.)
  • 18.00 Észak és Dél Komárom Zeneiskoláinak közös koncertje (Dél-Komárom, Egressy terem)
  • 19.00 Csoportterápia – Magyarock Dalszínház előadása (Jókai Mozi)

2016.04.27., SZERDA

  • 09.00 – 13.00 Nyitott kapuk a Móra Ferenc Tagintézményben (Téma: Ökodesign  kiállítás – divatbemutató.

2016.04.28., CSÜTÖRTÖK

  • 10.00 BabaPiskóta Baba-Mama Klub nyílt nap (Arany 17. Rendezvényközpont)
  • 10.00 25. Történész konferencia (Monostori Erőd)
  • 13.00 Megnyitó a Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola közreműködésével (Szabadság Tér)
  • 14.00-17.00 Teqball bemutató (Czibor Sporttelep) CSÜTÖRTÖKÖN NEM LESZ
  • 17.00 Vadkerti Jimmy élő koncertje(Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 18.00 Észak-Komáromi játékvezetők – Síposok kispályás labdarúgó mérkőzés (Czibor Sporttelep)
  • 19.00 Edda Művek élő koncertje(Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 22.00 P. Mobil élő  koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)

2016.04.29., PÉNTEK

  • 10.00 Varázstükör Katolikus Színjátszó Kör műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 10.00 Rendőrség Napja és Tűzoltóság Napja ünnepi rendezvény (zártkörű) (Monostori Erőd Dunai Bástya)
  • 14.00-17.00 Teqball bemutató (Czibor Sporttelep)
  • 15.00 VoluMen élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 16.30 Rhino műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 16.45 Forrás Rádió játéka (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 17.00 Keresztes Ildikó élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 17.00 Bak-Elit and Norys műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 17.00 Gombás Ádám előadása (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 17.30 KZE – (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Zúzdaplacc)
  • 18.00 Let The Monkey Drive élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 19.00 Hősök élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 19.00 Kerecsen – (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Zúzdaplacc)
  • 19.00 Hét Vezér – Magyar Lovasszínház előadása (Magyar Lovasszínház)
  • 20.00 Korál élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget Nagyszínpad)
  • 20.30 SeaSide Suicide (Nirvana Tribute) – (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Zúzdaplacc)
  • 21.00 Frim Fram élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 21.30 Kelemen Kabátban élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 22.00 Bóli & Pollák (22.00 tól Feelharmonics) (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Partysátor)
  • 22.30 Utcabál – zenél a Syncron Band (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 22.30 Egyéb Veszély (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Zúzdaplacc)
  • 00.00 Dj Kovács (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Partysátor)
  • 02.00 Dj Miller (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Partysátor)

2016.04.30., SZOMBAT

  • 08.00-14.00 Nyitott kapuk a Sportcsarnokban! (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 08.00 – 17.00 Kontraszt kiállítás – előzetes bejelentkezés alapján +36 20 423 7602 (Vállalkozók háza)
  • 10.00-17.00 Teqball bemutató (Czibor Sporttelep)
  • 10.00 Barátság Kupa nemzetközi senior kispályás labdarúgó torna (Molaj Sporttelep)
  • 10.00 Miénk a színpad! – helyi óvodások és iskolások bemutatója (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai liget, Nagyszínpad)
  • 10.00 II. Brigetio országúti – és MTB Maraton, távok: 90 km, 33 km, gyermekversenyek (Monostori Erőd)
  • 10.00 I. Komárom Kupa Ritmikus Sportgimnasztika verseny Rendező: KVSE (Városi Sportcsarnok)
  • 10.00 – 16.00 DIVISZ – Diákönkormányzatok Városi Szövegsége Komárom vetélkedője (Jókai Liget)
  • 11.00 XII. Nemzetközi (IVV) Túranap, Rendező: KVSE Természetjáró Szakosztálya Rajt-cél: Rüdiger-tó, Tó Csárda, Túratávok: 6 km, 10 km, 20 km, Nevezés és indulás: 8-11 óráig
  • 14.00 Egészségmegőrző, családi kerékpáros túra (Szabadság tér)
  • 14.00 BB Belly Dance előadása (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 14.00 – 17.00 Máltai Szeretetszolgálat kézműves játszóháza és egészségsátra (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai liget)
  • 14.30 Twinner Band élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 15.00 Dunanépdalkör és citera zenekar műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 16.00 In Diretta élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 16.00 Udu People élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 17.00 Honeybeast élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 17.00 Vivat Bacchus előadása (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 17.00 KVSE – Kecskéd megyei I.o bajnoki labdarúgó mérkőzés (ifi: 15.00)
  • 18.00 KVSE – Ács NB.II-es férfi bajnoki mérkőzés (ifi: 16.00) (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 18.00 Borostyán élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 19.00 Mystery Gang élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 19.00 Hét Vezér – Magyar Lovasszínház előadása (Magyar Lovasszínház)
  • 19.30 Zord – (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Zúzdaplacc)
  • 20.00 Back II Black élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 20.00 A.V.E. élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 21.00 Elit Osztag – (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Zúzdaplacc)
  • 21.30 Firkin élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 22.00 Kolorful élő koncertje Kayser Zenei Fesztivál,  (Jókai Liget, Borudvar)
  • 22.00 Dj Bedecs (22.00 tól Dj Solymikonga) (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Partysátor)
  • 22.30 Utcabál – zenél az Elektron Band (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 22.50 Vesztegzár – (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Zúzdaplacc)
  • 00.00 Dj Hubik (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Partysátor)
  • 02.00 Dj Bagó (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Partysátor)

2016.05.01., VASÁRNAP

  • 09.00 Tenisztorna (Jókai Gimnázium Teniszpálya)
  • 09.00 Fortuna SE – Madar sakk- és asztalitenisz verseny (Feszty Árpád Iskola)
  • 10.00 Tóth Mihály Kölyökfoci Torna (Czibor Sporttelep)
  • 10.00 Fit Kid bemutatója (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 10.00 Délibábszínház (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 10.00 KAIROS CLUB Teqball Kupa (Czibor Sporttelep)
  • 10.00 I. Komárom Kupa Ritmikus Sportgimnasztika Verseny a KVSE szervezésében (Komárom Városi Sportcsarnok)
  • 10.00 Fortuna SE – BEAC női labdarúgó mérkőzés (Berecz Dezső Sporttelep)
  • 10.00 – 16.00 DIVISZ – Diákönkormányzatok Városi Szövegsége Komárom vetélkedője (Jókai Liget)
  • 11.00 Bemelegítés Zumbával (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 11.00 Ilies Teofil (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 11.30 Kötélhúzó verseny (Erzsébet híd)
  • 12.00 42.Komárom- Komárno Nemzetközi Futóverseny (Rajt: Dél – Komárom, Jókai Liget, Érkezés: Észak – Komárom, Városi Sportcsarnok)
  • 12.30 BabaPiskotta – zeneliget babáknak (Jókai Liget)
  • 13.00 Napraforgó műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 14.00 Zsebsün koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 15.00 Garabonciás Néptáncegyüttes műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 15.30 Magyarock Musical Band élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 16.00 Tihanyi Dániel műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 17.00 Bermuda élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 17.00 Égi Kávéház műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 18.00 Ördöngős Népzenetanoda műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 18.30 Abba Sk élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 19.00 Children of Distance élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Kisszínpad)
  • 19.00 Hét Vezér – Magyar Lovasszínház előadása (Magyar Lovasszínház)
  • 20.00 Cimbaliband élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Borudvar)
  • 20.30 Neoton élő koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai Liget, Nagyszínpad)
  • 22.30 Nosztalgia Disco Dj Tom Tailorral (Kayser Zenei Fesztivál, Jókai liget, Nagyszínpad)

 

 

ÉSZAK-KOMÁROM:

 

2016.04.22., PÉNTEK

  • 11:00  Hídépítő verseny (Ipari Szakközépiskola)
  • 17:00  Fedor Gabčan: Életképek a verkekből c. szociofotó kiállításának megnyitója (Limes Galéria)

2016.04.23., SZOMBAT

  • 07:00  XIV. Csárda túra; Nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra (Start: Hajós utca)info: www.csardatura.sk
  • 09:30  XXV. Komáromi napok sakkverseny  (Playoff Sport Pub )
  • 10:00 Métacsata (Vág-part a Sistagnál)
  • 10:00 Senior jam; graffiti alkotása a nyugdíjasklub tagjainak közreműködésével (a Vág-Duna parti árvízvédelmi betonfal)
  • 13:00 VII. Nemzetközi Break Dance verseny (Tiszti Pavilon amfiteátruma )

2016.04.24., VASÁRNAP

  • 11:30  Klapka György szobrának megkoszorúzása Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző Egyesület  19. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata alkalmából (Klapka tér)
  • 12:00 A város zászlójának ünnepélyes felvonása (Klapka tér)
  • 16:30 Steve Taylor – Szabó István pánsíp művész koncertje (szt. András templom)

2016.04.25., HÉTFŐ

  • 10:00 XX. Óvodások olimpiai futónapja (Klapka tér)

2016.04.26., KEDD

  • 09:00  „Nec arte, nec marte”; Észak- és Dél – Komárom alapiskolás tanulóinak helytörténeti vetélkedője (Duna Menti Múzeum)
  • 09:00 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére (Selye János Gimnázium)
  • 10:45  „Életpor”; Író – olvasó találkozó Kiss Péntek Józseffel (Ipari Szakközépiskolai aulája)
  • 17:00 Kiállítás megnyitó a Fotoklub – G /Graz –Ausztria/ tagjainak képeiből  (a Duna Menti Múzeum Fotógalériája – Zichy palota)
  • 18:00 dr. Varga Tibor előadása: Nimród és a Szűz a magyar hagyományban (Borozó – Európa udvar)
  • 18:00 A Tánc Világnapja; a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola növendékeinek gálaműsora (Városi Művelődési Központ)
  • 19:00 „Hanka kávéház”; szomorú-víg komédia a Komáromi VMK mellett működő szlovák színjátszó kör előadásában (Pavilon club – Tiszti pavilon)

2016.04.27., SZERDA

  • 08:00 Középiskolások öttusa erőpróbája (Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola)
  • 09:00 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére (Selye János Gimnázium)
  • 09:00 Örkény István: Egyperces novellák; az Ipari Középiskola VISZTA előadása (Ipari Szakközépiskola aulája)
  • 09:00 Gyermekek nyilvános olvasása gyermekeknek Ľubomír Feldek és Fekete István műveiből (Gyerekpark)
  • 10:00 „Időutazás” kalandos kirándulás a város történelmi múltjában; verseny iskolás csoportok  részére (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 10:00 Mese a gazdag kereskedőről és a szegény legényről; zenés mesejáték a Teátrum Társulás előadásában  (Városi Művelődési Központ )

2016.04.28., CSÜTÖRTÖK

  • 09:00  III. Viktoria Cup nemzetközi női labdarúgó torna  (Ľ. J. Šulek Gimnázium)
  • 09:00  XVI. Ovi olimpia;  óvodások ügyességi versenye (Sportcsarnok)
  • 09:00  Ifjú életmentők városi és járási versenye valamint katonai, rendőrségi  és tűzoltó bemutatók (Holt-Vág part – Apáli )
  • 10:00  „Nyelvújítók”; a KSzSz mellett működő „Felforgatók” színjátszó szakkör előadása (Tiszti Pavilon amfiteátruma )
  • 11:00  „Szakmám művészi oldala”;  a komáromi középiskolák szakmai bemutatója (Tiszti Pavilon amfiteátruma )
  • 13:00  Alkotóműhelyek az alapiskolások és a nagyközönség számára (Tiszti Pavilon udvara)
  • 14:00 Az alapiskolások fotó versenyének nyertes képeiből rendezett kiállítás megnyitója (Művészeti Alapiskola)
  • 16:00 a Borok és kézművesek utcájának ünnepélyes megnyitója; fellépnek: a Dunaj és a Dunajíček néptánccsoprt, Kovács József és népi zenekara
  • 16:30  „Szórakozzunk együtt!” a Városi Nyugdíjas Klub tagjainak vidám műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 17:00 Egressy Béni emléktáblájának megkoszorúzása (Tó utca)
  • 17:30 Megemlékezés Egressy Béni születésének 202. évfordulója alkalmából (a VMK előtt)
  • 18:00 „Mester és diákja”; Kurucz Ottó és Angyal Gábor fotókiállításának ünnepélyes megnyitója (Limes Galéria)
  • 18:00 MTB – Maiden Tribute Band együttes koncertje (Klapka tér)
  • 19:00 Spliff 477 együttes koncertje (Klapka tér)
  • 20:00 Táncház a Hungarian Folkembassy zenekarral (Borozó – Európa udvar)
  • 20:30 Komárom idei legjobb sportolóinak üdvözlése (Klapka tér)
  • 21:00 Partytime Special – Dj’s Kovács & Boggie; belépő: 3 euro (West 2.0  club)
  • 21:30 Charlie koncertje (Klapka tér)

2016.04.29., PÉNTEK

  • 09:00  II. Rozmarin Cup; nemzetközi florball bajnokság a Polgármester kupájáért (Sportcsarnok)
  • 09:00  „Mérföldkövek XX” – helytörténeti konferencia (Duna Menti Múzeum)
  • 09:00  Scrable Open Tournament – középiskolások angol nyelvű szókirakó verseny (Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola)
  • 10:00  Alap- és  zeneiskolás tanulók zenés-táncos programja (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 11:00 „Júlia, csendben légy… avagy, Rómeó és Júlia kicsit másképp” az Ipari Középiskola „Pod vežou? színjátszó körének előadása (Tiszti pavilon amfiteátruma)
  • 14:00  Hölgyek ingyenes sminkelése a MARY KEY szakembereinek tanácsadásával (Anglia park)
  • 15:00 „Az ének, zene és a tánc összeköt bennünket”; a Művészeti és Kulturális Ifjúsági Fesztivál szórakoztató műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 16:30 KFC – Galánta III. osztályú bajnoki labdaróúgó mérkőzés (Labdarúgó Stadion)
  • 17:00  Gasztronómiai show; a középkori és a 21. századi modern szakácsművészet viadala (Tiszti Pavilon  udvara)
  • 17:00 Divided by Zero együttes koncertje (Klapka tér)
  • 18:00 „Testvérvárosunk, Weissenfels múltja és jelene képekben”; kiállítás megnyitó (Csemadok galéria)
  • 18:00  „A rettegés éjszakája”; belépő: 2 euro (Tiszti pavilon – a volt LYUK étterem)
  • 19:00  Giuseppe Verdi: La traviata – a Komáromi Kamarazenekar koncertszerű előadása; vezényel: Medveczky Ádám Kossuth díjas érdemes művész; belépő: 5 euro (VMK nagyterme)
  • 19:30  A Memória társulat koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 19:30 Csík zenekar koncertje (Klapka tér)
  • 22:00 História együttes koncertje (Klapka tér)
  • 23:00 ZSEB együttes koncertje (Borok utcája)

2016.04.30., SZOMBAT

  • 08:00 XXI. Klapka György kupa; elöltöltős fegyverek nemzetközi lövészversenye (SŠK Royal Lövölde, IV. bástya)
  • 9:00 Nemzetközi  Wushu és Shaolin bajnokság; 14:00-16:00 között  a legjobb résztvevők extragálája (Sportcsarnok)
  • 09:00  Nemzetközi leány junior röplabda torna (Határőr utcai Alapiskola)
  • 09:00 Gyermek vízilabda torna (Fedett uszoda)
  • 09:00 Nyílt nap a Kassai Lovasíjász iskola Serghy törzsének edzésen (Szarvasvár Lovasudvar – Kabátfalu)
  • 09:00  II. KN-Bikers jótékonysági főzőverseny (Vág-híd mellett)
  • 10:00   Ismerkedés az íjászattal  (Angliai Park)
  • 10:00 „Sétáljunk át a vastagbélen”; ismeretterjesztő nap a vastagbélrák megelőzéséről és kezeléséről (Klapka tér – rossz idő esetén a VMK-ban)
  • 10:00  Hölgyek ingyenes sminkelése a MARY KAY szakembereinek tanácsadásával (Anglia park)
  • 10:00   „Csináld magad!” – alapiskolás diákok ügyességi versenye (Tiszti pavilon udvara)
  • 10:00   A KSZSZ iskola nyilvános alkotóműhelyei  (Tiszti pavilon udvara)
  • 11:30   „Szülővárosomnak” – óvodások és alapiskolások szórakoztató műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 13:00   Komáromi kincskeresés – búvárverseny és -bemutató (Holt -Vág)
  • 14:30 Akkordeon harmonika zenekar koncertje (Klapka tér)
    • 14:30 „A pozsonyi sétatéren” – Korpás Éva gyermeknek szóló koncertje
    • 16:00 Néptánc gála:
    • 16:00 „Egyszer volt…”; az Egyszer volt együttes és a Ghymesi Igricek műsora
    • 16:30 Szőttes Kamara Néptánc Együttes: „Három a…”c.  műsora
    • 18: Pál István „Szalonna” és bandája koncertje
  • 15:30 Lehár Ferenc szobrának koszorúzása születésének 146. évfordulója alkalmából (Lehár park)
  • 16:00 Aylen’s Fall együttes akusztikus koncertje (Klapka tér)
  • 16:30 KFC – Galánta III. osztályú bajnoki labdaróúgó mérkőzés (Labdarúgó Stadion)
  • 17:00 LIQUID picnic & FREE REV OLUTION (RÉV – a Magyar Kultúra Háza)
  • 17:00   A.V. E. együttes koncertje (Klapka tér)
  • 17:00   „VIVA LA MUSICA!”; Schola Mariana Nagyok kórusa  és a Concordia vegyeskar koncertje; karmester: Orsovics Yvette  és  Stubendek István, zongora: Kalmár Zsuzsa, fuvola: Fekete Éva  (Duna Mente Múzeuma képtára)
  • 18:00 XVII. Kárpát-medencei Magyar Iskolák Találkozójának gálaestje (Városi Művelődési Központ)
  • 18:00  „A rettegés éjszakája”; belépő 2 euro (Tiszti pavilon – a volt LYUK étterem)
  • 19:00   Petra Börnerová és  együttesének koncertje (Klapka tér)
  • 20:30   „Szent Iván éji álom“ – diák musical a Dramaťák diákszínjátszó csoport előadásában (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 21:00   Freddie –  Fehérváry Gábor  Alfréd  koncertje (Klapka tér)
  • 23:00   Kovács József és zenekarának koncertje (Borok utcája)

2016.05.01., VASÁRNAP

  • 06:00  Komárom polgármesterének díja; Horgászverseny és halászléfőző verseny (Holt-Vág)
  • 09:00  Nemzetközi leány junior röplabda torna (Határőr utcai Alapiskola)
  • 09:00  Gyermek vízilabda torna (Fedett uszoda Komárom)
  • 09:30  Erős emberek versenye (Klapka tér)
  • 10:00  Ismerkedés az íjászattal  (Angliai Park)
  • 10:00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés 102 áldozatának tömegsírjánál (Katolikus temető)
  • 10:00  Hölgyek ingyenes sminkelése a MARY KAY szakembereinek tanácsadásával (Anglia park)
  • 10:00 Oregvár nap;
    gyalogos bejárat: a Lipót kapun keresztül (a Selye Egyetem mellett)
    autós megközelítés: a Villanytelepi útról
  • 10:00  „A kis művészek udvara”; nyilvános artpiknik, májfa díszítés
  • 10:30 Csavarszínház: „Az ördögbe!” –  meseelőadás korhatár nélkül
  • 11:30 X. századi csatajelenet a Sereghy törzs (Komárom) lovasíjászai és az Északi Gárda (BP) gyalogos harcosai között
  • 13:00 „Don Šajn, avagy a tékozló fiú” Ivan Gontko Tyjátr hagyományos bábszínházának előadása
  • 14:00  Veterán járművek felvonulása és kiállítása
  • 14:00 Kátai Zoltán éa a Ghymesi Igricek koncertje
  • 15:00 „Szőlőszem Kálmánka“;  Écsi Gyöngyi meseelőadása
  • 16:00 X. századi csatajelenet a Sereghy törzs (Komárom) lovasíjászai és az Északi Gárda (BP) gyalogos harcosai között
  • 11:30 Kötélhúzó verseny (Erzsébet híd)
  • 12:00 XLII. KOMÁRNO – KOMÁROM Nemzetközi Szabadidős Utcai Futóverseny
    Rajt: Jókai liget, Beöthy Zsolt u., KomáromCél: Sportcsarnok, Komárnoinfo: www.komarno.sk
  • 13:00 Mészáros Tamás lemezbemutató koncertje és a Pepita Tours Utazási Iroda VII. Nagy Tavaszi Sorsolása Priškin bútorüzlet közreműködésével (Klapka tér)
  • 14:00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés áldozatainak emlékművénél (Vasúti  híd déli hídfő)
  • Magyarnóta, operett és sok szép hegedűmuzsikaKovács József zenekarának koncertje Visser Ágnes aranykoszorús magyarnóta énekes vendégszereplésével. (Klapka tér)
  • 15:00 A Művészeti Alapiskola tánctagozatos növendékeinek bemutatkozása (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 16:00 Harcművészeti bemutató (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 16:00  Klezmerész koncert (a Menház udvara)
  • 16:00   Niky Dance & Sport klub társastáncbemutatója  (Klapka tér)
  • 16:30   Feszty Kamara Néptánc Együttes műsora (Klapka tér)
  • 17:00   A Farkas a Mézes a Németh meg a Bob koncertje  (Borok utcája)
  • 18:00   Eszpé  együttes Szécsi Pál emlékkoncertje (Klapka tér)
  • 18:00  GrooveHub – instrumental fusion trio együttes koncertje; a Pozsonyi Dzsessz Napok tehetségkutató pódiumának győztese (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 19:30   Elán Forever együttes koncertje (Klapka tér)
  • 20:30 A Vidám fiúk fúvós zenekar koncertje (Borok utcája)
  • 21:30   Fábián Juli & Zoohacker  együttes koncertje (Klapka tér)

 

TOVÁBBI PROGRAMOK DÉL KOMÁROM:

Április 22-23-24

  • XXIV. Motoros találkozó (Fenyves Tábor)

Április 24

  • Hadijáték – 1848-49-es csatarekonstrukció (Monostori Erőd)

Április 27 – Május 1.

  • Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlét (Monostori Erőd)

Nagy Judit kiállítási időpontjai: (NJ Galéria, Mártírok útja 19.)

  • Április 29. péntek: KarlaLina – dizájner papiráru
  • Április 30. szombat: Müller Rita – selyemkendők, selyemképek
  • Május 1. vasárnap: Kiss Krisztina – egyedi lámpagyöngy ékszerek

Április 30 – Május 1.

  • 13.00 – 15.00 Lovagoltatás a Szőnyi Lovas Sportegyesülettel (Jókai Liget)

 

 

dunataj.sk / komarominapok.eu

2 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Internet Explorer 11.0 Internet Explorer 11.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; Trident/7.0; ATT-IE11; rv:11.0) like Gecko

    ez valami “retro veteran” didzsi fesztival lesz?…remelem az oka ennek a penztelenseg es nem az igenytelenseg.

  2. Google Chrome 49.0.2623.105 Google Chrome 49.0.2623.105 LG LG
    Mozilla/5.0 (Linux; Android 5.0.2; LG-V490 Build/LRX22G) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/49.0.2623.105 Safari/537.36

    A rendezvény koncertjei ingyenesek?

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here