Kezdőlap HÍR-MIX A 23. Komáromi Napok teljes műsora (É-Komárom)

A 23. Komáromi Napok teljes műsora (É-Komárom)

57
MEGOSZTÁS

Komaromi-Napok-Logó-JPG

2014. április 24, csütörtök

9.00

Ifjúsági katasztrófavédelmi vetélkedő

Nemzetközi ifjúsági katasztrófavédelmi vetélkedő a szlovák belügyminisztérium védnöksége alatt

Holt-Vág

17.00

A Komáromi Művészeti Alapiskola képzőművész szakos diákjainak tárlatnyitója

Foyer Galéria, Művészeti Alapiskola

17.00

Magyar kálvária, magyar húsvét

A portugáliai Fatima magyar emlékei – Tám László fotóművész előadása

Katolikus plébánia nagyterme

 

2014. április 25, péntek

9.00

Nec arte, nec marte

alapiskolás tanulók történelmi vetélkedője

9.00

Képek az elmúlásról

Végh Éva – festmények, Németh Gyula – fényképek

CSEMADOK Galéria

Duna Menti Múzeum

10.00

Óvodások „olimpiai” futóversenye

Tötrénelmi belváros

10.00

Komáromi ifjúsági futóverseny

Kerékpárút: Vág-híd – kajak-kenu központ

11.00

Hídépítő verseny

Ipari Szakközépiskola

16.00

Csodás Komárom

Fotókiállítás tárlatnyitása (nyitva május 4-ig)

Shopping Centrum

17.00

Az EPHAP nemzetközi fotóklub kiállítása

az European Photogroup of Art and Performance tagjai kiállítása

Zichy palota

17.00

Konfrontációk

A komáromi Juraj Gráfel (szobrok) és a prágai Dušan Mravec (festmények) tárlatnyitója

LIMES Galéria

 

2014. április 26, szombat

7.00 – 18.00

XIX. Klapka Kupa – történelmi fegyverek nemzetközi lövészversenye

Az ŠSK Royal lövöldéje

7.30

XIII. Csárda túra

nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra (Sisak kötelező! – Info: www.csardatura.sk) Távok: Classic 40, MTB 55, Road 60 és Extrem 90 km.

Start és cél: Hajós utca 2

10.30

Komárno Open – nyílt csocsóbajnokság

A Községek Bajnoksága 2013/14 keretén belül a Szlovák Foosball Únió felügyelete alatt megrendezett torna három kategóriában.

Röplabdacsarnok

10.00

Egészségesen – játszva (Az egészséghez vezető utak)

Előadások a diétáról, gyógyításról a hangok erejével, népművészek, családi programok, Tai Chi torna és sok más érdekesség …

az European Photogroup of Art and Performance tagjai kiállítása

Anglia park

10.00

Észak- és Dél-Komárom városi képviselő-testületeinek közös ünnepi ülése

Dél-Komárom

15.00

Csukásné Varga Edit akvarell kiállításának tárlatnyitója

LIMES Galéria

 

2014. április 27, vasárnap

14.00

Tavaszi hadjárat

Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző Egyesület 17. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata (kultúrműsor és koszorúzás Klapka György tábornok szobránál)

Klapka tér

17.00

A tánc világnapja

A Győri Tánc- és Képzőművészeti Középiskola végzős növendékeinek balett előadása

Tiszti Pavilon amfiteátruma

19.00

Feketeszárú cseresznye

a budapesti József Attila Színház vendégjátéka

Jókai Színház

Belépő: 15 eur, diákok és egészségileg károsultak : 7,50 eur

 

2014. április 28, hétfő

16.00

Művészek kertje

a város gyermekei közösen rajzolnak

Tiszti pavilon udvara

17.00

Találkozások

Válogatás Golasz Tímea műveiből – a kiállítás tárlatnyitója

A Selye Gimnázium galériája

18.00

Klasszikusok kicsit másképpen

Haydn, Mozart, Rossini, Brahms, Dvorák, Saint-Saens művei a Komáromi Kamarazenekar előadásában

Tiszti Pavilon díszterme

 

2014. április 29, kedd

9.00

Jó szó

A nemzetközi vers- és prózamondó verseny 18. évfolyma Pavol Paška, a szlovák parlament elnöke védnöksége alatt.

Április 29., kedd: kerületi és országos verseny, április 30., 9.00 órai  kezdettel nemzetközi verseny

Selye János Gimnázium

9.00

A szépség harmóniája

középiskolás diákok kozmetikai és fodrászati versenye

Szabadidőközpont

17.00

A Ceglédi Fotoklub kiállítása

Zichy palota

17.00

Musical  est

Balogh Rózsa ostályának növendékei és a komáromi MAI táncszaka mutatkoznak be

Tiszti Pavilon díszterme

 

2014. április 30, szerda

8.30

Victoria Cup

középiskolás diákok nőifoci tornája (13.30 óráig)

Šulek Gimnázium

9.00

Középiskolás diákok scrabble (szókirakó társasjáték) tornája

regisztráció 2014.IV.25-ig, info: zssoskn@centrum.sk

Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola

10.00

Emlékezés Móra Ferencre

vetélkedővel egybekötött emlék-délelőtt

Szinnyei József Könyvtár

10.00

Komáromi séta

Irodalmi és képzőművészeti verseny komáromi diákok számára a mindennapi élet ábrázolásáról

Szabadidőközpont

16.00

Dr. Zima András: Uj határok között

A két világháború közötti budapesti modernizáló zsidó csoportstratégiák a megváltozott Kárpát-medencei határok függvényében (előadás szinkrontolmácsolással)

Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga

17.00

A Komáromi Napok ünnepélyes megnyitója

A „23. Komáromi Napok logója“ pályázat ünnepélyes kiértékelése

Klapka tér

17.30

Lehár Napok

térzenei koncert, fellép a Veselá Kapela együttes és a dél-komáromi Egressy Béni Fúvószenekar

Klapka tér

18.00

A Komáromi Kamarazenekar vonósnégyesének koncertje

Duna Menti Múzeum

18.00

FOREST BASS III.

Underground elektronikus zenei est

Holt-Vág

18.30

Lehár Ferenc szobrának koszorúzása

közreműködik: Boráros Imre

Lehár park

19.00

Petra Börnerová duo & Big Fat Chubby

Klapka tér

20.30

A Deák Bill Blues Band koncertje

Klapka tér

22.00

História koncert

Klapka tér

 

2014. május 1, csütörtök

6.00

Horgászverseny: Komárom polgármesterének díjáért, 4. évfolyam

Telefonos jelentkezés a 7701943-as tel.számon

9.00 órától: Halászléfőző verseny (a szervezők csak a fát és a főzőhelyet biztosítják)

Holt-Vág

10.00

Erős emberek XVI. szlovákiai bajnoksága

Klapka tér

11.00

Ingyenes csoportos idegenvezetés a Várban

csoportok indulása:  11.00 a 13.00

Lipót kapu, Újvár

11.30

Kötélhúzó verseny

Erzsébet-híd

12.00

XL. Komárno – Komárom Nemzetközi Szabadidős Utcai Futóverseny

Rajt: Dél-komáromi Sportcsarnok

Cél: Észak-komáromi Sportcsarnok

14.00

A Danube Wine borainak nyilvános kóstolója

A nezetközi degusztációs verseny 2. évfolyama mintáinak nyilvános kóstolója

Klapka tér

14.00

A népművészet ünnepe

Műsor:

14.00 – az Ördöngős Népzenetanoda diákjainak műsora

15.30 – a Szeret zenekar koncertje

17.00 – „Hazatérvén” – a Pozsony Táncegyüttes (az Ifjú Szívek ifjúsági csoportja) műsora

Tiszti Pavilon amfiteátruma

14.30

A Pepita tours Nagy Tavaszi Nyereményjátékának sorsolása

Közreműködnek: Varga Evelin és Mészáros Tamás

Klapka tér

15.00

III. Retro Technikai Expo

számítógépek, flipperek, mobiltelefonok és fényképezőgépek kiállításának tárlatnyitása (nyitva május 4-ig); közreműködik: SlamPoetry Laboda Róberttel és Lencsés Tamással

Zichy palota, Retro Expo

16.00

Könyvbemutató: Dr. Paszternák András: Kék-fehér hétköznapok

Miklós Dóra beszélget a szerzővel

Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga

16.00

Mi is itt vagyunk!

nyílt nap a Menházban

Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga

16.00

A Komáromi Dixieland Band koncertje

Klapka tér

17.00

A Junior táncegyüttes műsora

Borok utcája

17.05

Hófehérke és néhány törpe

A helyi Matica slovenská és a Šulek Gimnázium mellett működő színjátszócsoport diák musicalje

Matica slovenská székháza

17.30

A Szeredi Dixieland Band koncertje

Klapka tér

18.30

A Barátság ifjúsági cigányzenekar játszik

Borok utcája

19.00

Ördögfióka és a tündér

Korpás Éva és Malek Andrea családi koncertje

Klapka tér

20.00

A Népművészet Ünnepe

Táncház, közreműködik a Ritka Magyar Folkband

Európa Udvar, borozó

20.30

Kovács József és zenekara játszik

Borok utcája

20.30

Képek a múltból – a Lúčnica egyűttes müsora

Tiszti Pavilon amfiteátruma

 

2014. május 2, péntek

9.00

A város polgárai scrabble (szókirakó társasjáték) tornája

regisztráció 2014.IV.25-ig, info: zssoskn@centrum.sk

Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola

9.00

Retro számítógépes játékok

Zichy palota, Retro Expo

9.00

Oviolimpia

Komáromi ovisok sport-vetélkedőjének 14. évfolyma

Sportcsarnok

9.00

Hulladékból robot

A komáromi Alapy Gáspár Szakközépiskola diákjai bemutatják a távvezérelt robotok építését újrahasznált hulladékból

Zichy palota, Retro Expo

14.00

Kortárs a kortársnak

A Komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola kozmetikusainak és fodrászainak bemutatója

Klapka tér

16.00

Diákok nemzetközi vizilabdaversenye

Az utolsó mérkőzés május 3.-án 17.00 órakor kezdődik, utána 18.00 óarok az eredményhirdetésre kerül sor

Fedett uszoda

17.00

A Dunajíček ifjúsági folklóregyüttes műsora

Borok utcája

17.00

A Liberate együttes koncertje

Tiszti Pavilon amfiteátruma

18.00

A MadDox együttes unplugged koncertje

Klapka tér

19.00

Moderné s színpadi táncok

A Művészeti Alapiskola táncszakos növendékei műsora

Borok utcája

19.00

A Memória Társulat koncertje

Tiszti Pavilon amfiteátruma

19.30

A  Depeche Mode Revival Band koncertje

Klapka tér

20.30

A Slovenskí rebeli folklóregyüttes műsora

Borok utcája

21.00

A HEX együttes koncertje

Klapka tér

22.30

Az Aylen´s Fall együttes koncertje

Klapka tér

 

2014. május 3, szombat

9.00

Junior lányok nemzetközi röplabdaversenye

Csoportokon belüli mérkőzések; a döntőre május 4.-én 11.00 órakor, az eredményhirdetésre 13.00 órakor kerül sor

Határőr Utcai Alapiskola

10.00

PONG és Flipper verseny

Zichy palota, Retro Expo

12.00

Komáromi kincskeresés

búvárverseny és bemutató

Holt-Vág

16.00

Olimpiai reménységek nemzetközi junior boxversenye

selejtezők; V.4-én 9,30- tól döntők

Boxcsarnok

16.00

A Klinika együttes koncertje

Klapka tér

17.00

A Borostyán együttes koncertje

Borok utcája

17.00

A SER ON STONE együttes koncertje

Tiszti Pavilon amfiteátruma

18.00

Az EWELIN együttes koncertje

Klapka tér

19.00

A Dunaj folklóregyüttes műsora

Borok utcája

19.00

Partička

Lukáš Latinák, Petra Polnišová, Juraj Kemka és Róbert Jakab a közkedvelt műsorban Daniel Dangl felügyelete alatt és Juraj Čurko zenei kíséretében

Tiszti Pavilon amfiteátruma

20.30

Török Ádám és a Mini együttes koncertje

Klapka tér

21.00

A DDT zenekar koncertje

Tiszti Pavilon amfiteátruma

22.00

Az LGT Revival Band koncertje

Klapka tér

 

2014. május 4, vasárnap

12.00

Búvárbemutató

Az ŠKP Poseidon klub bemutatója

Termálfürdő

13.00

V. Nemzetközi break-táncverseny Komárom Város díjáért

Tiszti Pavilon amfiteátruma

15.00

Mészáros Tamás lemezbemutató koncertje

Klapka tér

16.00

Harcművészeti bemutató

Tiszti Pavilon amfiteátruma

16.30

Szórakozzunk együtt!

A Komáromi Nyugdíjas Klub Műsora

Tiszti Pavilon amfiteátruma

17.00

A GREXABAT együttes koncertje

Klapka tér

18.30

A Metalinda együttes koncertje

Klapka tér

19.00

Nóta est

Tiszti Pavilon amfiteátruma

20.00

Az Ismerős Arcok együttes koncertje, vendég: Vadkerti Imre

Klapka tér

21.30

Tűzijáték

Klapka tér

 

 

XXV. Izsai Lovasnap

2014. április 30, streda

18.00

Májusfa állítás

18.30

Kultúrprogram

18.30 – Fiatal tehetségek – közreműködnek: Dudás K. Kornélia, Szabó ikrek, Vidovenec Nikoletta, Skopp Ildikó

20.00 – A Brokkoli zenekar koncertje

21.30 – Diszkó: DJ Beneš, DJ Kovács – rezidens DJ Robi

Szalonnasütés a tábortűznél

00.00

Tűzijáték

2014. május 1, csütötrök

10.00

Díszmenet a katolikus templom elől

10.0

Megnyitó

Domin István, Karánsebesy Lukács Pál, Anton Marek, Vajda János

Program

10.30 – A perbetei mazsorettek bemutatója

A komáromi VMK Dunaj néptánccsoportjának bemutatója

11.30 – Lovas programok (füves pálya)

Díjugratás, Kitartásos magasugrás verseny, Lovas íjászat, Lovas gimnasztika, Díjlovas bemutató, Kassai Lovaszíjás Iskola – Sereghy Törzs – szablyás szám

11.30 – Rodeo Show (homokpálya)

Barrel Racing, Pole Bending, Down Dale, Extreme Cowboy

12.00 – 1. Kultúrbetét (színpad)

Napraforgó citerazenekar

A Dunaj tánccsoport fellépése

A Matica slovenská helyi énekkara

A Gyöngyös bokréta éneklőcsoport

A Búzavirág éneklőcsoport

13.30 – 2. Kultúrbetét (színpad)

A dunamocsi Vadvirág: Dunai Mosás (népi játék)

A pathi Piros Tulipán éneklőcsoport

14.30 – Tűzoltóbemutató

A lovasbemutatók 17.00 óráig tartanak

 

dunataj.sk

 

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here